PRI NÁKUPE NAD 45 EUR DORUČENIE ZADARMO
 x 

0€
0x,
Obsah košíka:
ALASSALA MAROCKÝ ÍL RHASSOUL

Organický slnkom sušený marocký íl je bohatý na minerály (má unikátne zloženie oxidu kremičitého, magnézia, draslíka a kalcia) a je pokladaný za prírodný skrášľovač. . Má výborné exfoliačné, čistiace a detoxikačné vlastnosti. Je špeciálne vhodný pre mastnú pokožku, pretože vyťahuje prebytočnú mastnotu a nečistoty z pleti a je skvelým čistiacim prostriedkom, ktorý zanechá pleť hladkú a vyživenú. Marocký íl má protizápalové, antibakteriálne a antiseptické účinky, preto sa môže používať aj denne na umývanie pleti. Pravidelným používaním napomáha zlepšeniu vzhľadu pokožky, ktorá trpí ekzémom, psoriázou, akné alebo rosaceou. Štúdie potvrdili, že marocký íl zlepšuje štruktúru pleti, redukuje jej suchosť a šupinatosť, zlepšuje elasticitu a pevnosť pokožky a odstraňuje odumreté bunky z pleti, čím ju zanecháva jemnú a vláčnu.

Rhassoul je prírodný minerálný íl používaný po staročia marockými ženami ako  prostriedok na vlasy a pokožku. Tento íl bohatý na kremík, horčík, vápnik a draslík sa získaná v jediného známeho ložiska, ktoré sa nachádza v Maroku v blízkosti mesta Fez.

V Maroku je rhassoul neoddeliteľnou súčasťou Hammamat a je tradične ponúkaný mladým nevestám. Aj dnes si marocká kráľovská rodina rezervuje zásoby djebl-rhassoul pre vlastné potreby. Rhassoul poskytuje tú najjemnejšiu starostlivosť: na rozdiel od mydiel a šampónov, rhassoul neobsahuje žiadne povrchovo aktívne látky a čistí tým, že absorbuje nečistoty a prebytočnú mastnotu. Tento jemný scrub rešpektuje prirodzené ochranné lipidy na pokožke a vlasoch a nedráždi mazové žľazy. Íl je skvelý prírodný detoxikačný, čistiaci a zjemňujúci pomocník.

Výsledky jedného použitie marockého ílu:

  • Zníženie vysušenia pleti o 79%
  • Zníženie tvorbi lúpin o 41%
  • Zlepšenie čistoty pleti o 68%
  • Spevnenie pleti o 24%
  • Zlepšenie povrchu pleti o 106%
  • Odstránenie povrchového mazu (tukov), mazu vnútorného a okolo komedónov
  • Odstránenie odumretých vrstiev kože, v duôsledku čoho sa vyhladí povrch pleti.


Íl je bohatý na kremík, horčík, vápnik a draslík. Získavá sa z jediného známeho ložiska, ktoré sa nachádza v Maroku v blízkosti mesta Fez. Rešpektuje prirodzené ochranné lipidy na pokožke, vo vlasoch a nedráždi mazové žľazy. Íl je skvelý prírodný detoxikačný, čistiaci a zjemňujúci pomocník. Ziadajte Alassala rhassoul íl!